• Špecifická fóbia izolovana - Hypnóza a hypnoterapia HYPNOS

  Čo je špecifická fóbia

  Špecifická alebo izolovaná fóbia sa vždy obmedzuje na konkrétny spúšťač fóbie. Ten môže byť z pohľadu iných ľudí úplne neškodný, nevinný a často absurdný až nepochopiteľný. U človeka trpiaceho špecifickou fóbiou však dokáže vyvolať až panickú reakciu. Tá je spontánna, vôľou nekontrolovateľná, pomerne rýchlo nastupuje a príliš nereaguje na racionálne zdôvodňovanie.

  Spúšťačom špecifickej fóbie môže byť skutočne čokoľvek a dlhý zoznam špecifických fóbií je toho dôkazom. Špecifická fóbia sa môže objaviť v každom veku a v akejkoľvek situácii. Napríklad milovník mačiek môže jedného dňa pri kontakte s mačkou pocítiť prejavy fóbie bez akéhokoľvek logického či zrejmého vysvetlenia. Nie je výnimkou, že človek trpí nie jednou špecifickou fóbiou, ale má hneď niekoľko špecifických fóbií súčasne.

  Typické príznaky špecifickej fóbie sú zrýchlené dýchanie, búšenie srdca, zvýšené potenie, pocit paralyzovania, “motýle v žalúdku”, pocit zovretia alebo tlaku na hrudi atď.

  Hypnoterapia je jedným z najúčinnejších nástrojov na pomoc pri špecifických fóbiách, a to bez ohľadu na ich spúšťač

  • Dohodnite si úvodnú konzultáciu

   Prekonzultuje riešenie Vášho problému s našim terapeutom osobne.

  Súvisiace témy

  • Panická porucha

   Záchvaty opakovaných náporov silnej úzkosti až paniky, ktoré obvykle prichádzajú náhle a nepredvídateľne.

  Ďalšie typy fóbií

  • Sociálna fóbia

   Nadmerný strach z posudzovania inými ľuďmi, neprimerané obavy z kritiky, znížená sebadôvera v spoločenskom kontakte.

  • Agorafóbia

   Neprimerane veľký strach súvisiaci s pobytom na určitom mieste, s nadmerným pozorovaním svojho zdravia a obavou zo zamdlenia na verejnosti.

  Články v našom blogu