• Poruchy spánku - Hypnóza a hypnoterapia HYPNOS

  Čo sú poruchy spánku

  Poruchy spánku sú stavy nedostatočného množstva alebo nízkej kvality spánku, ktoré pretrvávajú dlhšie časové obdobie. Medzi poruchy spánku patria ťažkosti so zaspávaním, príliš krátky alebo plytký spánok, časté nočné budenie alebo predčasné úplné prebudenie, posuny spánkového rytmu, ale aj nočné hrôzy, desivé sny a námesačníctvo.

  Po noci bez zdravého spánku sa človek môže cítiť unavený, podráždený, výbušný, depresívny, menej komunikatívny, nespoločenský, má zníženú pozornosť, koncentráciu a schopnosť pamätať si.

  Pokiaľ má človek podobné problémy dlhšiu dobu, skôr či neskôr im začne venovať až prílišnú pozornosť aj počas dňa. Môže sa objaviť aj úzkosť priamo súvisiaca so spánkom a zaspávaním. Obavy a starosti o spánok sú obvykle nepríjemné a škodlivé. Veľmi často sa z nich totiž stane hlavný dôvod pretrvávajúceho problému so spánkom.

  Hypnóza a hypnoterapia pri poruchách spánku v Centre HYPNOS

  Poruchy spánku sú jednou z hlavných oblastí problémov, ktoré v centre HYPNOS riešime. Kombinácia tradičnej a kognitívno-behaviorálnej hypnoterapie je preukázateľne jednou z najúčinnejších metód pomoci pri psychicky podmienených problémoch so spánkom.

  Spoľahlivo odhalíme a odstránime dôvody vašich problémov, poskytneme vám overené informácie o spánkovej hygiene, naučíme vás účinné techniky na dosiahnutie zdravého spánku bez liekov a pomôžeme vám ich zaviesť do bežného života. Hypnózu využívame aj na to, aby sme vaše mysli poskytli účinné sugescie na rýchle zaspávanie, zdravý, hlboký a nerušený spánok, nižšiu citlivosť na ruchy okolia a ranný pocit dostatočnej sily a energie na normálne fungovanie v každodennom živote.

  Pomôžeme vám lepšie spať bez ohľadu na to, ktorý z uvedených problémov máte, ako dlho ich už riešite a koľko druhov liekov alebo homeopatík ste už vyskúšali.

  • Dohodnite si úvodnú konzultáciu

   Prekonzultuje riešenie Vášho problému s našim terapeutom osobne.

  Oblasti našej pomoci pri poruchách spánku

  • Nespavosť (insomnia)

   Problémy so zaspávaním, so súvislým či ľahkým spánkom alebo skoré konečné zobúdzanie.

  • Nadmerná spavosť

   Denná ospanlivosť, záchvaty spania alebo relatívne dlhé prebúdzanie sa do plnej bdelosti po zobudení.

  • Nočná hrôza

   Nočné príhody silnej hrôzy a paniky, sprevádzané intenzívnymi hlasovými a pohybovými prejavmi.

  • Nočné mory

   Desivé sny nabité úzkosťou alebo strachom s veľmi podrobnou spomienkou na obsah sna.

  • Poruchy spánkového rytmu

   Nesúlad medzi spánkovým rytmom človeka a jeho prostredím, napríklad striedanie sa dňa a noci.

  • Námesačníctvo

   Stav zmeneného vedomia, pri ktorom sú prítomné prejavy spánku i bdelosti. Nazývaný aj smonambolizmus.

  Články v našom blogu