• Depresie a nálady - Hypnóza a hypnoterapia HYPNOS

  Čo je depresia

  Depresia je stav zlej nálady a nechuti k bežnej činnosti. Ide o zmenu nálady, ktorá nezodpovedá skutočnej životnej situácii postihnutého človeka a narušuje jeho myslenie, správanie, pocity či vnútornú pohodu. Väčšina týchto nálad a problémov nemusí byť trvalá a je možné ich vyriešiť.

  Depresívny človek môže pociťovať smútok, úzkosť, prázdnotu, beznádej, strach, vinu či nepokoj. Tiež sa môže cítiť bezcenný, podráždený, bezmocný a zranený. Obvykle stratí záujem o aktivity, ktoré kedysi považoval za príjemné, nemá chuť do jedla alebo sa naopak prejedá, má problémy sústrediť sa, pamätať si alebo robiť bežné rozhodnutia. Často sa objavuje nespavosť alebo nadmerné spanie, únava, strata energie, bolesť alebo zažívacie problémy.

  Hypnóza a hypnoterapia pri depresiách v Centre HYPNOS

  V Centre HYPNOS sa zameriavame na ľahšie s stredne ťažké formy depresií a neželaných nálad. V týchto prípadoch je totiž terapia najúčinnejšia. Pri ich riešení venujeme dostatočnú pozornosť správnemu určeniu možných dôvodov vzniku a udržiavania problému. Naše celostné vnímanie súvislostí v kombinácii s hypnoanalýzou často odhalí aj na prvý pohľad nesúvisiace okolnosti, ktoré vplývajú na udržiavanie problému.

  Prostredníctvom nášho integratívneho terapeutického prístupu vám umožníme dostatočne pochopiť váš problém, hypnotickými technikami pozitívne ovplyvníme vašu myseľ a pomôžeme vám nájsť správne východiská zo situácie, v ktorej sa možno cítite uviaznutí. Poskytneme vám účinné nástroje na opätovné prevzatie kontroly nad svojim myslením a správaním, pomôžeme vám znovu objaviť zmysel vášho snaženia a konania, vnímať veci optimistickejšie a vaše ciele dosiahnuteľnejšie. Podporíme vás v posilňovaní sebadôvery, pomôžeme vám získať zasa istotu v komunikácii a váš záujem vrátiť sa späť do normálneho spoločenského i pracovného života.

  • Dohodnite si úvodnú konzultáciu

   Prekonzultuje riešenie Vášho problému s našim terapeutom osobne.

  Oblasti našej pomoci pri depresii a častých zmenách nálad

  • Depresívna nálada, dystýmia

   Dlhotrvajúca slabšia forma depresie, keď človek počas väčšiny dňa trpí znížením energie a aktivity.

  • Časté zmeny nálad

   Dlhodobá nestálosť nálady a rýchle opakované zmeny nálady od depresívnej až po veľmi aktívnu.

  Články v našom blogu