• 26.04.2014
  • 0
  Celebrity využili hypnózu na rôzne problémy

  Celebrity využili hypnózu na rôzne problémy

  Ako si poradiť s problémom či závislosťou, s ktorou si neviete dať rady? Inšpirujete sa hollywoodskymi celebritami, ktorým pomohla hypnóza. Počas jedného či pár sedení sa tak ľahko zbavili závislosti od cigariet, drog alebo sa vyrovnali s rôznymi traumami.

  Niektorí odborníci tvrdia, že hypnóza je v súčasnosti kľúčom k riešeniu mnohých problémov. Dá sa ňou schudnúť, odnaučiť sa fajčiť, pomôcť s nespavosťou, vyriešiť rôzne úzkostné stavy, závislosti, obhrýzanie nechtov aj sa vyrovnať s traumatizujúcimi zážitkami. Pomoc hypnózou vyskúšali aj mnohé hollywoodske celebrity. A svojimi skúsenosťami sa netaja.

  Jedným z najčastejších neduhov, ktoré trápia hviezdy, je fajčenie. Winona Ryder, Britney Spears, Drew Barrymore a mnohí ďalší viac-menej úspešne bojovali s cigaretovým neduhom. „Pomohol mi hypnotizér. Prisahám, že mi to pomohlo. Bolo to to najlepšie rozhodnutie, aké som kedysi urobil,“ presviedčal herec Matt Damon v jednej zahraničnej televíznej šou. Podobne je na tom aj jeho kamarát Ben Affleck. „Skoncovať s cigaretami som sa rozhodol vtedy, keď sa mi malo narodiť prvé dieťa. Skúsil som hypnózu. Sedel som v kresle a hypnotizér si usrkával z vody a celú hodinu mi hovoril o tom, aký je nikotín škodlivý. Zrazu som si uvedomil, že som sa sám zabíjal. Poslednú cigaretu som mal v roku 2005 a odvtedy sa mi zdravotný stav oveľa zlepšil,“ povedal Ben. Herečku Ellen DeGeneres závislosti od nikotínu zbavil hypnotizér v jej vlastnej šou, a to priamo pred kamerami. „Už po troch dňoch som sa cítila oveľa lepšie. Dokonca aj moja pleť vyzerá oveľa lepšie.“

  Speváčka Fergie využila hypnózu nielen na to, aby si prestala obhrýzať nechty. Táto metóda jej pomohla, aby sa zbavila závislosti od drog. „Najprv som tomu vôbec neverila a chcela som podstúpiť klasickú terapiu. Potom to však fungovalo a teraz som čistá,“ priznala v médiách. Krásna herečka Eva Mendes si v minulosti tiež obhrýzala nechty. Podobne ako Fergie, aj jej pomohol odborník.

  Golfista Tiger Woods využíval hypnózu pred každým dôležitým turnajom. Vraj mu to upokojilo myseľ a dokázal sa viacej sústrediť. Orlando Bloom bol vraj v detstve natoľko posadnutý čokoládou, že ho matka zaviedla na hypnózu, aby s touto sladkou závislosťou skoncoval. V minulosti Kevin Costner poslal pre svojho hypnotizéra lietadlo a dal si ho priviesť na Havaj. Chcel od neho, aby ho okamžite zbavil morskej choroby. Zaujímavé na tom je, že to bolo práve počas filmovačky Vodného sveta, ktorý sa celý odohrával na vode. Keďže v Hollywoode musíte za každých okolností vyzerať sexi a mať tie správne miery, populárne je tu aj chudnutie prostredníctvom hypnózy. Vyskúšali to už Geri Halliwell, Lilly Allen a iné.

  Možno by ste neverili, ale hypnóza pomohla mnohým áčkovým hercom ku kariére. Sean Penn, Sean Connery či Robert De Niro sa dali prostredníctvom hypnózy duševne dokopy, a tak sa mohli naplno venovať filmovej kariére. Možno neuveríte, ale neohrozený hrdina akčných filmov Bruce Willis kedysi koktal. Rečovú chybu mu pomohol odstrániť tiež jeden z mnohých vychytených hollywoodskych hypnotizérov.

  Zdroj: pluska.sk

  Leave a reply →